Pijany uderzył w zaparkowane auto

Jak ustalili policjanci, kierowca peugeota uderzył w zaparkowaną mazdę. W chwili zdarzenia, w wydychanym powietrzu miał 2,3 promila alkoholu. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci z nowodworskiej drogówki zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Ledóchowskiego. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierowca peugeota podczas wykonywania manewru cofania, uderzył w zaparkowaną mazdę. Wszystko to widział właściciel uszkodzonego samochodu. Kiedy podszedł do sprawcy zauważył, że ten dziwnie się zachowuje i może być nietrzeźwy. Uniemożliwił mu więc oddalenie się z miejsca zdarzenia, do czasu przybycia mundurowych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego już na początku interwencji wyczuli od kierującego peugeotem silną woń alkoholu. Jak się niebawem okazało, nowodworzanin w wydychanym powietrzu miał 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie trzeźwości i niewsiadanie za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Pamiętajmy, że pijani kierowcy stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg, gdyż alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji, może też prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.