Trzy areszty za pobicie

Trzymiesięczny areszt zastosował na wniosek prokuratury nowodworski sąd, wobec kobiety i dwóch mężczyzn, podejrzanych o pobicie 36- latka. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Skrupulatne działania policjantów nowodworskiego Wydziału Kryminalnego pozwoliły na szybkie ustalenie tożsamości i zatrzymanie podejrzanych. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec lipca br., do nowodworskiej komendy policji wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu 36-latka. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego natychmiast podjęli czynności w celu odnalezienia nowodworzanina. Tego samego dnia oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o pobitym mężczyźnie, odnalezionym na jednej z posesji w Modlinie Starym. Na miejscu natychmiast zjawili się funkcjonariusze prewencji oraz służby medyczne. Szybko okazało się, że poszukiwany i pobity 36- latek to ta sama osoba.

Kiedy do policjantów Wydziału Kryminalnego dotarła informacja o tym, że mężczyzna został dotkliwie pobity, od razu podjęli czynności w celu ustalenia tożsamości sprawców oraz wyjaśnienia całej sprawy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do zdarzenia doszło na posesji pokrzywdzonego. Kiedy nowodworzanin spał, przyszło do niego dwóch mężczyzn oraz dwie kobiety. Zaczęli go bić, zadając mu liczne ciosy, w wyniku czego doznał obrażeń głowy i innych części ciała. 36- latek karetką pogotowia został przetransportowany do warszawskiego szpitala.

Nowodworscy kryminalni od razu podjęli działania, ustalili tożsamość napastników, a następnie trafnie wytypowali miejsce, gdzie przebywali. W jednym z lokali na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego zatrzymali całą czwórkę i przewieźli do nowodworskiej komendy policji.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 18-letniej kobiecie oraz mężczyznom w wieku 27 i 32 lat zarzutów karnych, dotyczących pobicia wspólnie i w porozumieniu 36-latka oraz usiłowania doprowadzenia go do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Dodatkowo młoda kobieta i jej 27- letni znajomy usłyszeli zarzuty pobicia mieszkanki Nowego Dworu Mazowieckiego

Na wniosek nowodworskiej prokuratury, sąd zastosował wobec trójki podejrzanych środki zapobiegawcze o charakterze izolacyjnym. Zostali oni tymczasowo aresztowani, na okres najbliższych trzech miesięcy. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.