Pijany wjechał do rowu, a policjantom próbował dać łapówkę

Policjanci z nowodworskiej drogówki otrzymali informację o renault, które wjechało do rowu. Na miejscu mundurowi zauważyli, że stojąca obok pojazdu para jest nietrzeźwa. Jednak żadne z nich nie przyznawało się do prowadzenia pojazdu. Noc spędzili więc w policyjnych celach. Dodatkowo 61- latek w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, próbował wręczyć policjantom łapówkę.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Starym Orzechowie gm. Pomiechówek.

Na miejscu funkcjonariusze zauważyli dwie, stojące obok uszkodzonego renault osoby. Od kobiety i jej znajomego mundurowi od razu wyczuli alkohol. Na miejsce nietrzeźwa para wezwała już nawet pomoc, która próbowała wyciągnąć rozbite auto z rowu.

Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że zarówno 55-latka jak i jej 61- letni kolega mają po ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto żadne z nich nie przyznawało się do prowadzenie renault i spowodowania kolizji. Żeby tego było mało, w pewnym momencie pijany mężczyzna próbował wręczyć policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Okazało sie także, że przyjechali do pobliskiego sklepu, ponieważ skończyły się im papierosy i alkohol.

Funkcjonariusze zatrzymali pijaną parę, która następnie trafiła do policyjnych cel. Oferowane banknoty zostały zabezpieczone procesowo jako dowód rzeczowy.

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego wykonali szereg niezbędnych czynności procesowych, celem ustalenia kierowcy. Ostatecznie zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jak również wręczenia korzyści majątkowej usłyszał w nowodworskiej prokuraturze 61- latek, który przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności, a za wręczenie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.