Pozostawiał bagaż bez opieki i zakłócał porządek

Podróżny, obywatel Ukrainy w hali ogólnodostępnej nowodworskiego Lotniska Warszawa-Modlin pozostawiał bagaż bez opieki, zakłócał porządek i był agresywny wobec pracowników ochrony. Na pomoc został wezwany Zespół Interwencji Specjalnych.

Funkcjonariusze zastali mężczyznę siedzącego na ławce w obecności dwóch pracowników ochrony. Z ich relacji wynikało, że pasażer uporczywie pozostawiał swój bagaż bez opieki zaprzeczając, że to on jest jego właścicielem. Przywieszka znajdująca się na bagażu i zapis z monitoringu potwierdziły jednoznacznie, że Ukrainiec jest właścicielem walizki. Pasażera poinformowano o możliwości użycia ŚPB w przypadku nie wykonywania poleceń interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna utrudniał interwencję i nie reagował na wydawane polecenia, dlatego zostały użyte wobec niego chwyty obezwładniające i kajdanki. Awanturnik został przeprowadzony do pomieszczeń służbowych SG gdzie został sprawdzony w systemach teleinformatycznych SG z wynikiem negatywnym.
Za zakłócanie porządku publicznego na lotnisku, pozostawianie bagażu bez opieki na podstawie art.210 ust.1 pkt.7 Ustawy Prawo Lotnicze, został ukarany mandatem karnym gotówkowym.