Pozostawiał bagaż bez opieki i zakłócał porządek

Podróżny, obywatel Ukrainy w hali ogólnodostępnej nowodworskiego Lotniska Warszawa-Modlin pozostawiał bagaż bez opieki, zakłócał porządek i był agresywny wobec pracowników ochrony. Na pomoc został wezwany Zespół Interwencji Specjalnych.

Funkcjonariusze zastali mężczyznę siedzącego na ławce w obecności dwóch pracowników ochrony. Z ich relacji wynikało, że pasażer uporczywie pozostawiał swój bagaż bez opieki zaprzeczając, że to on jest jego właścicielem. Przywieszka znajdująca się na bagażu i zapis z monitoringu potwierdziły jednoznacznie, że Ukrainiec jest właścicielem walizki. Pasażera poinformowano o możliwości użycia ŚPB w przypadku nie wykonywania poleceń interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna utrudniał interwencję i nie reagował na wydawane polecenia, dlatego zostały użyte wobec niego chwyty obezwładniające i kajdanki. Awanturnik został przeprowadzony do pomieszczeń służbowych SG gdzie został sprawdzony w systemach teleinformatycznych SG z wynikiem negatywnym.
Za zakłócanie porządku publicznego na lotnisku, pozostawianie bagażu bez opieki na podstawie art.210 ust.1 pkt.7 Ustawy Prawo Lotnicze, został ukarany mandatem karnym gotówkowym.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.