Podsumowanie debat społecznych

W tym tygodniu odbyły się debaty społeczne dla mieszkańców gminy Zakroczym i Nasielsk. Wzięli w nich udział funkcjonariusze nowodworskiej policji, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz mieszkańcy. Podczas spotkań rozmawiano o bezpieczeństwie na terenie naszego powiatu.

26 i 28 września 2022 r. odbyły się debaty społeczne dla mieszkańców gminy Zakroczym i Nasielsk. W spotkaniach udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim mł. insp. Rafał Trzaskoma, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim mł. insp. Marcin Stypiński, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Sebastian Podgórski, Komendant Komisariu Policji w Nasielsku podinsp. Dariusz Leszczyński, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Nasielsku podkom. Małgorzata Młynarska, Kierownik Posterunku Policji w Zakroczymiu asp. sztab. Piotr Barcikowski, asystent Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Piotr Kamiński oraz dzielnicowi. Przybyli również przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego: Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski, Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski, a przede wszystkim mieszkańcy.

W trakcie trwania debat przedstawiono prezentację multimedialną, zawierającą dane statystyczne dotyczące ilości przestępstw w 7 najbardziej uciążliwych społecznie kategoriach, stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu oraz poszczególnych gmin oraz ilości naniesionych na mapę zagrożeń. Omówiono Krajową Mapę Zagrożeń i Bezpieczeństwa, aplikację „Moja Komenda” z bazą teleadresową wszystkich jednostek policji na terenie naszego kraju, przekazano ponadto informacje o dzielnicowych, pełniących służbę w poszczególnych rejonach służbowych.

Drugą część spotkania przeznaczono na dyskusję. Mieszkańcy mieli okazję zadawać pytania przybyłym na debatę gościom. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i jego najbliższej okolicy. Wszystkie problemy zgłoszone przez mieszkańców zostaną przeanalizowane przez mundurowych i będą realizowane w toku pełnionej służby.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.