Policjanci i Strażnicy Miejscy dbają o bezpieczną drogę do szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się ze zwiększeniem ruchu pieszych oraz kierujących pojazdami, zwłaszcza w pobliżu szkół. Nowodworscy policjanci jak co roku prowadzić będą działania, ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży szkolnej. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego jeszcze podczas wakacji przeprowadzili lustrację dróg, pod kątem sposobu i stanu oznakowania dróg, szczególnie w rejonach placówek oświatowych na terenie naszego powiatu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, sprawdzili stan i oznakowanie dróg w pobliżu szkół na terenie naszego powiatu. Podczas lustracji szczególną uwagę zwrócili na oznakowanie jezdni oraz przejść dla pieszych, prawidłowe działanie oświetlenia w rejonie dróg prowadzących do placówek oświatowych. Informacje o ujawnionych brakach w oznakowaniu czy stwierdzonych nieprawidłowościach skierowane zostały do odpowiednich instytucji, celem dokonania zmian.

Od 1 września 2022 r. policjanci, przedstawiciele Straży Miejskiej oraz „Stopek” czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży udających się do szkół m.in. poprzez podejmowanie stanowczych działań wobec stwarzających zagrożenie kierujących, ale także przypominanie najmłodszym, niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, w szczególności podczas przechodzenia przez jezdnię. Działania podejmowane przez mundurowych z nowodworskiej komendy będą miały na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas pokonywania drogi do szkoły i powrotu do domu.

W rejonach szkół i przedszkoli, nad bezpieczeństwem naszych pociech czuwać będą patrole policyjne wspierane przez Straż Miejską. Policjanci obserwować będą zachowania kierujących, szczególnie w pobliżu szkół i placówek oświatowych. Ponadto funkcjonariusze przeprowadzą kontrole prędkości pojazdów, stanu trzeźwości kierujących oraz sprawdzą sposób przewożenia dzieci w autach. Policjanci pomogą najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego przejść na drugą stronę jezdni. Patrole policyjne będą podejmować działania dyscyplinujące wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego, dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wspólnie zadbajmy, aby droga dzieci do szkół i placówek oświatowych była bezpieczna.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.