Policjanci reanimowali mężczyznę

W czwartek (13.06) przed południem policjanci z Posterunku Policji w Zakroczymiu st. post.  Przemysław Malinowski i post. Monika Jarczewska, otrzymali zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zatrzymaniu krążenia u mężczyzny leżącego na ziemi. Natychmiast udali się na miejsce, gdzie zastali świadka w trakcie reanimacji do której również przystąpili.

55-latek w Zakroczymiu doznał nagłego zatrzymania krążenia. Zespół Ratownictwa Medycznego jechał do Zakroczymia z Nowego Dworu Mazowieckiego. W tej sytuacji czas grał duża rolę. Dzięki postawie świadka i dalszych czynności reanimacyjnych przybyłych na miejsce policjantów, udało się przywrócić funkcję życiowe u mieszkańca Zakroczymia. 55-latek odwieziony został do szpitala.

Policjanci w swojej codziennej służbie realizują różne zadania. Jednym z nich jest pomoc potrzebującym. Policjanci z zakroczymskiego posterunku pokazali, że słowa Pomagamy i Chronimy to nie tylko pusty slogan.

St. post. Przemysław Malinowski, jest również członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej gdzie został przeszkolony z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Od kilku lat pracuje w zakroczymskim posterunku Policji. w trakcie służby w lipcu 2022 roku, najechał na wypadek samochodowy, gdzie poszkodowanych zostało 6 osób. Natychmiast wezwał wsparcie a sam zajął się najbardziej poszkodowaną osobą. Pisaliśmy o tym w naszym portalu

Policjanci najechali na poważny wypadek i natychmiast ruszyli do udzielania pierwszej pomocy

 

post. Monika Jarczewska podczas codziennej służby

Duże brawa należą się również dla świadka zdarzenia, który pierwszy ruszył z pomocą.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.