Policjant jadąc na służbę zatrzymał sprawcę wypadku

Wczoraj przed godz. 19:00 w Cieksynie, kierujący mazdą najechał na tył citroena, którym podróżowała rodzina z powiatu nowodworskiego. Jak się okazało, za kierownicą mazdy siedział pijany 40- latek, który nie posiadał prawa jazdy i był poszukiwany. Całe zdarzenie zauważył jadący na służbę policjant nasielskiego komisariatu, który zatrzymał nietrzeźwego sprawcę wypadku. Dwoje pasażerów z citroena trafiło do szpitala. Policja apeluje o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą

15 sierpnia 2022 r. przed godz. 19:00, na DW 571 w Cieksynie gm. Nasielsk, doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów. Jak ustalili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, za mostem na rzece Wkrze w kierunku Nasielska, kierujący mazdą najechał na tył poprzedzającego pojazdu marki citroen. Podróżowała nim rodzina z powiatu nowodworskiego. W wyniku zderzenia 43- letnia pasażerka i jej 12- letni syn trafili z obrażeniami do szpitala.

Całe zdarzenie zauważył jadący na służbę funkcjonariusz Komisaritu Policji w Nasielsku. St. sierż. Sebastian Marchewka natychmiast interweniował, zatrzymując sprawcę zdarzenia. Jak się za chwilę okazało, siedzący za kierownicą mazdy mężczyzna, był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 40- letni mieszkaniec powiatu płońskiego w wydychanym powietrzu ma ponad 3,6 promila alkoholu. Na miejscu natychmiast pojawili się mundurowi z nasielskiego komisariatu, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu służb medycznych oraz straży pożarnej.

Żeby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 40- latek z gminy Załuski w ogóle nie posiada prawa jazdy. To jednak nie koniec historii. Mężczyzna był również poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia, przez Sąd Rejonowy w Płońsku, celem odbycia kary 1 roku i 3 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

40- latek został przez nasielskich mundurowych zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie, skąd trafi do jednostki penitencjarnej.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek i odpowiedzialność na drodze oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, jak również skrajna nieodpowiedzialność, która może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje.

podkom. Joanna Wielocha


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.