Policjant nie przejechał obojętnie

Funkcjonariusz zakroczymskiego posterunku będąc w czasie wolnym pomógł kierowcy poszkodowanemu w zdarzeniu drogowym, do którego doszło na terenie Pomiechówka. Policjant zabezpieczył miejsce oraz udzielił mężczyźnie pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Pomogli też inni kierowcy.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 8:00 rano w Pomiechówku. Kierujący peugeotem 20- latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w uliczną latarnię. Przejeżdżący autem funkcjonariusz zauważył tworzący się na drodze zator, a następnie rozbite auto.

Policjant zareagował błyskawicznie. Zatrzymał swój pojazd i ruszył w kierunku poszkodowanego. Wspólnie z innymi kierowcami zabezpieczył miejsce zdarzenia drogowego, udzielił pierwszej pomocy medycznej kierowcy oraz prowadził ręczną regację ruchem do czasu przyjazdu policjantów drogówki oraz służb ratunkowych.

Mundurowy dowiódł, że służba w Policji nie ma ram czasowych, a dewiza „chronimy i pomagamy” przyświeca mu zawsze, także w czasie wolnym od służby.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.