Policjantki z wizytą w zakroczymskim przedszkolu

Profilaktyka jest bardzo ważna od najmłodszych lat, dlatego też 7 maja br. asp. Aneta Fabisiak- Wydurska odwiedziła dzieci z Gminnego Przedszkola Publicznego w Zakroczymiu. Edukowała maluchy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zarówno podczas korzystania z dróg jak i letniego wypoczynku nad wodą. Opowiedziała też przedszkolakom o pracy policjanta, pokazując elementy wyposażenia i umundurowania, wykorzystywane podczas codziennej służby.

We wtorek funkcjonariuszki z Posterunku Policji w Zakroczymiu spotkały się z przedszkolakami, uczęszczającymi do Gminnego Przedszkola Publicznego „Radosna Wzgórze” w Zakroczymiu. Pani kierownik podczas zajęć informacyjno- profilaktycznych rozmawiała z najmłodszymi na temat bezpiecznych zachowań na drodze, zasad poruszania się po ulicy, bezpieczeństwa nad wodą oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Policjantka przypomniała także dzieciom o numerze alarmowym 112, zasady bezpiecznym zachowaniu na przejściach dla pieszych, konieczności noszenia elementów odblaskowych, a także o tym, jak mają zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz podczas kontaktu z osobą obcą.

Dzieci miały również okazję dowiedzieć się na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny funkcjonariuszom podczas służby.

Wizyta policjantek w przedszkolu była dla najmłodszych dużym przeżyciem. Wszystkie maluchy z uwagą i zaangażowaniem słuchały cennych rad, jakich udzieliła im podczas prelekcji funkcjonariuszka.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.