Pomiechówek: Wniosek do wojewody o pomoc finansową złożony

W dniu 5 lipca wójt gminy Dariusz Bielecki wystąpił z wnioskiem do Wojewody Mazowieckiego o dofinansowanie zadania własnego wynikającego ze zdarzenia losowego ze środków z rezerwy celowej budżetu państwa dla 9 rodzin najbardziej poszkodowanych. Łącznie na terenie gminy różnym uszkodzeniom uległo 19 budynków mieszkalnych. Dla 10 rodzin pomoc będzie skierowana wyłącznie ze środków własnych, zaś dla 9 rodzin ze wsparciem środków od wojewody. Wnioskowana kwota dotacji to 46 000,00 zł.

W wyniku huraganu i intensywnych opadów deszczu w dniu 17 czerwca 2016 r. zniszczeniu uległa infrastruktura gminna i budynki mieszkalne na terenie gminy Pomiechówek. Zarządzeniem Nr 51/2016 z dnia 20 czerwca 2016 r. wójt gminy powołał komisję do szacowania szkód i strat powstałych w infrastrukturze gminnej i budynkach mieszkalnych. W dniach 27-29 czerwca 2016 r. komisja, dokonała w terenie szacowania szkód i strat u poszczególnych mieszkańców. Precyzyjnie określiła sytuację rodzin poszkodowanych oraz dokonała wyboru adekwatnej do skali szkód formy pomocy osobom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.