Pomiechówek z „Pompą” zaśmiecił Nowy Dwór Mazowiecki

Na początku grudnia w Pomiechówku, odbyła się impreza organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury „Pompa”, pod nazwą „ArtBazar”. W hali sportowej wystawiono ponad 100 stoisk na mikołajkowym kiermaszu.

Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego, którzy poinformowali o zaśmieceniu miasta, przez plakaty związane z imprezą w Pomiechówku.

Idąc ulicą Paderewskiego, natknąłem się na plakat na co drugim drzewie, jak tak można niszczyć. Chcą śmiecić, niech robią to u siebie w Pomiechówku a nie nam Nowy Dwór zaklejają – mówił zdenerwowany pan Zdzisław, który zadzwonił do naszej redakcji.

Poproszeni o komentarz do słów czytelnika, pracownicy Ośrodka Kultury „Pompa” w Pomiechówku, poinformowali naszą redakcję, że już kontaktowała się z nimi straż miejska i sprawa została wyjaśniona.

–  Strażnicy dotarli do pracownika GOK w Pomiechówku i poprosili o zdjęcie ogłoszeń z miejsc gdzie ich nie powinno być.  W ustalonym czasie ogłoszenia zniknęły więc nie podejmowano dalszych kroków prawnych – informuje Piotr Rogiński, komendant Straży Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Jak ustaliła nasza redakcja, nie tylko w Nowym Dworze Mazowieckim wieszano plakaty w niedozwolonych miejscach. Część plakatów trafiła min. na przystanki autobusowe w gminie Zakroczym. Naklejanie reklam i ogłoszeń w tym miejscu jest wykroczeniem.

Pracownicy ośrodka kultury, mamy nadzieję że wyciągną wnioski i następnym razem nie będą zaśmiecać sąsiednich gmin.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1 thought on “Pomiechówek z „Pompą” zaśmiecił Nowy Dwór Mazowiecki

  1. Oj jak boli, że coś w Pomiechówku się dzieje 🙂 Zapraszam pana Zdzisława w lato na plażę w Pomiechówku i tu uwaga może pan śmiecić(choć to niekulturalne) odpowiednie służby posprzątają. Tak samo jak zostają sprzątane plakaty meczowe Świtu czy innych świąt miasta.

Dodaj komentarz

Zobacz również