Pomysł na Dzień Dziecka

Święto najmłodszych za kilka dni. Nadal nie masz prezentu? Nic straconego. Oto gotowy przepis: rodzinna wycieczka w super miejsce, integracyjna przygoda, atrakcyjne ceny. W skrócie: Dzień Dziecka z Baśką Murmańską w Twierdzy Modlin za półdarmo.

Baśka Murmańska to niedźwiedzica polarna, która w I poł. XX w. przybyła z polskimi żołnierzami do Twierdzy Modlin – największej, najlepiej zachowanej i najpiękniejszej fortecy w Polsce, położonej zaledwie 30 km od Warszawy. Ma tam swój specjalny szlak. Turyści za pomocą rymowanych zagadek i mapy odnajdują białe misie ukryte w najbardziej atrakcyjnych zakątkach Modlina. Dzięki temu zwiedzanie przypomina grę miejską. Na szlaku i w jego otoczeniu znajdziemy wyjątkowe zabytki (m.in. najdłuższy budynek w Europie), restauracje, hotele, muzeum, cukiernię. Na Dzień Dziecka obiekty te przygotowały atrakcyjne, niższe niż zazwyczaj ceny. Będzie też okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z prawdziwą Barbarą.

Szlak Baśki Murmańskiej istnieje od 2012 r. Został wybrany w ogólnopolskim plebiscycie 3. Wydarzeniem Historycznym Roku 2012. Posiada także Certyfikat Województwa Mazowieckiego dla najlepszych produktów turystycznych w regionie. 1.06.2014 r. oficjalnie zostanie zainaugurowany odświeżony przebieg szlaku.

 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.