Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Popiół to nie posypka na oblodzone chodniki i jezdnie

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wszystkie odpady powstające w gospodarstwach domowych są odpadami komunalnymi. I wszystkie one, z wyjątkiem odpadów gromadzonych selektywnie mają trafiać do pojemnika na zmieszane odpady komunalne.

Popiół z palenisk domowych (pieców centralnego ogrzewania) to także odpad komunalny, który ma być gromadzony w pojemniku. Niedopuszczalne jest wyrzucanie go na chodniki, drogi, w rowy, czy na pola. Popiół wyrzucony bezpośrednio na ziemię zostaje przepłukiwany przez różne opady do gruntu i jest źródłem zanieczyszczeń wód gruntowych. Popiół zawiera mnóstwo szkodliwych związków, które przy „suchej” pogodzie mogą uwalniać się do atmosfery zanieczyszczając ją, a tym samym mogą być źródłem chorób dróg oddechowych i innych.

Wydział Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Nasielsku

 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.