Popowo Borowe: LPR na ratunek po upadku z wysokości

W sobotę (16.03) w Popowie Borowym gm. Nasielsk, doszło do wypadku. Młody mężczyzna spadł z wysokości i doznał urazów. Medycy na pomoc wezwali śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po chwili na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy z OSP Nasielsk i Nuna oraz policjanci z nasielskiego komisariatu. Po przygotowaniu i zabezpieczeniu miejsca lądowania po chwili na niebie pojawił się Ratownik 12 z warszawskiej bazy LPR.

Załoga naziemna karetki przekazała pacjenta ze stłuczonym stawem skokowym oraz lewym przedramieniem. Pacjent w chwili przylotu śmigłowca był wydolny krążeniowo i oddechowo a jego parametry życiowe były w normie. Zachowany był również kontakt słowny i logiczny z 26-latkiem – mówi Kinga Czerwińska z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Mężczyzna został zaopatrzony medycznie na czas transportu i drogą powietrzną przetransportowany do szpitala w Warszawie. Wstępnie ustalono, że 26-latek spadł z wysokości około 5 metrów.

Foto: OSP Nasielsk / Wideo: OSP Nuna

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.