Kronika Kryminalna 11-17 marca

Zapraszany do najnowszej Kroniki Kryminalnej za okres od 11 do 17 marca, przygotowanej przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Thommee – wypadek drogowy

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 17 marca po 14.00. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Według wstępnych ustaleń policjantów 66-letni kierujący osobowym Volvo, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Suzuki, którym kierował 42-latek. W wyniku zdarzenia, pasażerowie Suzuki w wieku 2l i 8l, trafili na obserwację do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Więcej: https://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-wypadek-na-skrzyzowaniu-dk85-i-dk62/


NASIELSK
Andzin– włamanie do barakowozu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 9 do 16 marca br., dokonał/li kradzieży z włamaniem do blaszanego barakowozu, skąd zabrał/li kuchenkę gazową. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 400 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nasielskim komisariatem.

Cieksyn– włamanie do hydroforni
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 1 do 16 marca br., dokonał/li kradzieży z włamaniem do budynku hydroforni, skąd zabrał/li narzędzia ogrodowe i przedłużacz elektryczny. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 100 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nasielskim komisariatem.

ZAKROCZYM
Trębki Nowe – nietrzeźwy kierujący

12 marca po13.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 39-letniego kierującego osobowym citroenem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

#STOPPRZEMOCY
Tylko od początku roku policjanci z pionu do walki z cyberprzestępczością zatrzymali w kraju już kilkadziesiąt osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków czy też m.in. takich, które znieważały, nawoływały do popełnienia zbrodni czy pochwalały popełnienie przestępstwa. Decyzją sądów wobec 10 z nich zastosowano środki zapobiegawcze, z czego cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane. Policjanci przypominają, że w cyberprzestrzeni nie jesteśmy anonimowi i bezkarni, a każde nasze działanie pozostawia ślad.
więcej – http://policja.pl/pol/aktualnosci/169886,Stopprzemocy.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.