Porzuciła studia teraz musi wrócić do kraju pochodzenia

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali obywatelkę Etiopii za nielegalny pobyt. Kobieta została ujawniona w momencie składania wniosku o udzielenie zgody przez wojewodę mazowieckiego na pobyt i pracę w Polsce.

25-letnia obywatelka Etiopii przyleciała do Polski rok temu w celu podjęcia studiów na jednej z lubelskich uczelni. Przy wjeździe do Polski kobieta legitymowała się oryginalnym etiopskim paszportem, w którym zamieszczona była ważna polska wiza krajowa uprawniająca ją do podjęcia nauki, taki też cel wjazdu do naszego kraju deklarowała. Niestety po paru miesiącach kobieta porzuciła naukę i tym samym została skreślona z listy studentów, tracąc legalny status pobytowy na terytorium RP. Przez ponad pół roku kobieta ani razu nie ubiegała się o zalegalizowanie swojego pobytu w Polsce do momentu wczorajszej kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Zgodnie z zapisami ustawy o cudzoziemcach, wobec Etiopki wszczęto postępowanie administracyjne zakończone wydaniem decyzji zobowiązującej ją do powrotu w terminie 30 dni z orzeczeniem zakazu ponownego wjazdu na terytorium Polski i innych państw obszaru Schengen przez 6 miesięcy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.