Kierował na zakazie i z promilami

W piątek policjanci z Nasielska zatrzymali 34- latka, który kierował motorowerem mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

9 września 2022 r. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nasielsku, podczas patrolowania ul. Przemysłowej podjęli interwencję wobec kierowcy motorowerem. Styl jego jazdy wzbudził spore zastrzeżenia mundurowych. Podejrzewali, że może on być pijany. Podczas kontroli drogowej potwierdziły się przypuszczenia policjantów. Użyty do badania alkometr wykazał, że 34- latek z powiatu pułtuskiego w wydychanym powietrzu ma 1,1 promila alkoholu.

Mężczyzna został też sprawdzony w policyjnym systemie, gdzie okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. 34- latek posiadał bowiem, wydany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zgodnie z kodeksem karnym, mieszkańcowi gminy Świercze grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.