Nawet jeżeli czujemy się dobrze, warto regularnie wykonywać badania profilaktyczne. Takie badania zwiększają szansę na wczesne wykrycie choroby i leczenie jej w początkowym stadium. W XXI wieku, ze względu na intensywny tryb życia, wszechobecny stres oraz nieprawidłową dietę, szacuje się że za 71% zgonów odpowiadają choroby cywilizacyjne, którym często można zapobiec. Dlatego zachęcamy do brania udziału w dostępnych badaniach profilaktycznych, a już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w akcji profilaktycznej organizowanej przez powiat nowodworski.

Jakie badania?
Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu nowodworskiego wykonywane na czczo na podstawie próbek krwi:
– poziom glukozy,
– stężenie TSH,
– próby wątrobowe ASPAT i ALAT,
– cholesterol całkowity.

Kiedy i gdzie?
Badania będą odbywały się w październiku 2021 r. Jednak ilość badań jest ograniczona, dlatego organizator zastrzega sobie możliwość zakończenia akcji przed końcem miesiąca. Badania wykonać można od poniedziałku do piątku w godzinach 7-10 w punkcie pobrań Przychodni Specjalistycznej przy ul. Paderewskiego 7 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Co później?
Z wynikami badań profilaktycznych zalecamy zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, który oprócz ich oceny, może zlecić dodatkowe badania lub skierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

Zobacz również