Pożar hali Ecowipes

W środę (3.01) po godzinie 9 w Nowym Dworze Mazowieckim przy ulicy Okunin wybuchł pożar w hali produkcyjnej zakładów EcoWipes. Po chwili na miejscu były już pierwsze zastępy z sąsiadującej z zakładem Jednostki Ratowniczo Gaśniczej. Do pomocy w akcji gaśniczej wezwano pluton „Fabryka” z powiatu warszawskiego zachodniego i legionowskiego. Na miejsce przybył Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Do zbadania powietrza w okół pożaru wezwano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno Ekologicznego z JRG 6 w Warszawie.

W kulminacyjnym momencie z pożarem walczyły 23 zastępy ratowniczo – gaśnicze. Wszyscy strażacy pracowali w trudnych warunkach wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych. Strażacy z grupy chemicznej dokonali pomiarów powietrza w odległości 500, 1000 i 1500 metrów od zdarzenia i nie stwierdzili przekroczenia parametrów zagrażających życiu i zdrowiu.

Po prawie 3 godzinnej walce z żywiołem, udało się zapanować nad pożarem. Strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych. W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.