Utrudnienia na kolei. Odwołane pociągi i komunikacja zastępcza

Oblodzona sieć trakcyjna jest powodem dużych opóźnień na kolei. Na odcinku Nasielsk – Działdowo wstrzymany jest ruch pociągów Kolei Mazowieckich. Kursują jedynie pociągi Intercity. Pociągi lotniskowe relacji Modlin – Warszawa Lotnisko Chopina kursują bez opóźnień.

Liczne pociągi na stacji Nasielsk jak i Nowy Dwór Mazowiecki opóźnione są od 75 do nawet 270 minut. Na odcinku Nasielsk – Działdowo uruchomiona została autobusowa komunikacja zastępcza. Służby techniczne zarządcy infrastruktury cały czas usuwają oblodzenie sieci trakcyjnej. Obecnie temperatura odczuwalna w Ciechanowie to -1’C i pada marznący śnieg. 

Między Nasielskiem a Działdowem przy odladzaniu sieci trakcyjnej pracują trzy pociągi sieciowe. Prace wykonywane są w trudnych warunkach na wysokości ponad pięć metrów nad torem – przekazał rzecznik. Przewoźnik Kolei Mazowieckich wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Działdowo – Nasielsk. Pociągi PKP Intercity jadące z i do Gdańska, Olsztyna mogą mieć ponad kilkudziesięciominutowe zmiany w rozkładzie jazdy. Obowiązuje wzajemne honorowanie biletów w pociągach PKP Intercity i Kolei Mazowieckich – przekazał Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Aktualizacja 8:05

W związku z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi (marznący deszcz, oblodzenie sieci trakcyjnej) na linii Warszawa – Działdowo (szczególnie odcinek Nasielsk – Działdowo), Warszawa – Czyżew (szczególnie odcinek Czyżew – Tłuszcz), Tłuszcz – Ostrołęka moga wystepować bardzo poważne opóźnienia pociagów. Niektóre pociagi mogą zostac odwołane lub kursować w skróconej relacji.  W miarę dostępności wprowadzana zaostaje awaryjna, zastępcza komunikacja autobusowa. Warunki drogowe z powodu oblodzenia nawierzchni na wyżej wymienionych odcinkach są skrajnie trudne.

Od  godz. 1:50 (04.01.2024) wprowadzono honorowanie wszystkich ważnych biletów Kolei Mazowieckich – KM w pociagach PKP Intercity na całym obszarze kursowania pociagow Kolei Mazowieckich. Honorowanie nie obowiązuje w pociągach „Pendolino”, w wagonach sypialnych i z miejscami do leżenia. Pociągi PKP Intercity zatrzymują się na stacjach wskazanych w rozkładzie jazdy.

Aktualizacja: 8:30

Niektóre pociągi osiągają już opóźnienie 300 minut i więcej. Odradzamy podróż koleją na odcinku między Nasielskiem a Ciechanowem. Również i pociągi Intercity jeżdzą ze sporymi opóźnieniami.

Aktualizacja 9:15
Pociąg relacji Mława – Warszawa Zachodnia (51400) ma już opóźnienie 360 minut.

Aktualizacja 11:20 
Pociąg relacji Działdowo – Warszawa Zachodnia (51420)  ma opóźnienie 392 minuty. Duże opóźnienie ma również pociąg Intercity Brda (5130) relacji Bydgoszcz – Warszawa Centralna, który na stację Nowy Dwór Mazowiecki przyjedzie z opóźnieniem 239 minut.

Artykuł będzie aktualizowany

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.