Premiera filmu „Loret – leśnik z charakterem” w Nowym Dworze Mazowieckim

W piątek, 15 grudnia 2023 r. w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się specjalnie zorganizowana dla mieszkańców miejska premiera filmu „Loret – leśnik z charakterem”. Organizatorami wydarzenia było Nadleśnictwo Jabłonna oraz stowarzyszenie „0Zjednoczeni”. Dla przybyłych osób przygotowano poczęstunek promujący produkty pochodzenia leśnego oraz markę Lasów Państwowych „Dobre z Lasu”.

„Jestem głęboko przekonany, że jest to film, który ma sens i pokazuje jak dobry człowiek troszczący się o naturalne środowisko w trudnych czasach może zwyciężyć zło. Mam nadzieję, że ta opowieść spodoba się Mieszkańcom Nowego Dworu Mazowieckiego, a jednocześnie przybliży mało znaną postać Adama Loreta. Życzę, aby dzisiejszy wieczór dostarczył wszystkim Państwu wielu pozytywnych wrażeń i pozostał na długo we wspomnieniach.” – powiedział do zgromadzonych mieszkańców dr inż. Paweł Szymański, Nadleśniczy Nadleśnictwa Jabłonna.

W przyszłym roku minie 100. rocznica powstania Lasów Państwowych. Jubileusz stulecia to doskonała okazja, by opowiadać o zasobach leśnych i przyrodniczych, ale też ogromnym kapitale ludzkim – o leśnikach, którzy na co dzień wykonują cichą, często niedocenioną pracę.

W tym roku to ostatni pokaz organizowany przez Nadleśnictwo Jabłonna. Przypomnijmy, że dotychczas z sylwetką oraz drogą wytyczoną przez Adama Loreta w dwudziestoleciu międzywojennym można było zapoznać się w Jabłonnie, Warszawie, Leoncinie oraz Nowym Dworze Mazowieckim. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.