Próbował oszukać dzielnicowych, podając się za brata

Policjanci z nowodworskiej komendy zatrzymali 59- latka, który był poszukiwany na podstawie aż 5 podstaw prawnych. Początkowo mężczyzna chciał ich przechytrzyć, aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Dzielnicowi odkryli jednak prawdę i zatrzymali poszukiwanego, który trafił do jednostki penitencjarnej.

W niedzielę, kilka minut przed godziną 16.00, dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim udali się do jednego z hoteli na terenie miasta. Posiadali informację, że ukrywa się tam poszukiwany. Na miejscu zastali starszego mężczyznę, którego postanowili wylegitymować. Za chwilę wyszło na jaw, że nie mówi on prawdy mundurowym. Sprawdzenie w policyjnym rejestrze wykazało rozbieżności. Okazało się, że dane, które mężczyzna im podał, są inne, niż te widniejące w systemie.

W końcu 59- latek przyznał się, że podczas legitymowania podał dane swojego młodszego brata, gdyż bał się dalszych konsekwencji. Gdy dzielnicowi sprawdzili prawdziwą tożsamość mężczyzny wyszło na jaw, że jest on poszukiwany na podstawie aż pięciu podstaw prawnych. Sąd Rejonowy w Ostrołęce wydał nakaz doprowadzenia go w celu odbycia 1 roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności, a Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej kary 14 dni aresztu. Ponadto Prokuratura Rejonowa w Bydgoszczy- Południe i Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce wydały Zarządzenia o ustalenie jego miejsca pobytu do celów prawnych, a żeby tego było mało był też poszukiwany przez bydgoską policję w związku z podejrzeniem popełnienia kolejnego przestępstwa.

Dzielnicowi zatrzymali mieszkańca gminy Koronowo, który noc spędził w policyjnym areszcie. Następnie trafił do jednostki penitencjarnej, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.