Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Ratownik na Motoambulansie uratował kolejne życie

W poniedziałek wielkanocny (10.04) podczas przejazdu po powiecie nowodworskim strażaka – ratownika na motoambulansie należącym do Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy, uratowano kolejne życie.

Ratownik podczas przejazdu ulicą Warszawską w Nowym Dworze Mazowieckim na wysokości galerii handlowej, zauważył stojący na jezdni motor i leżącego obok motocyklistę, któremu pierwszej pomocy udzielali świadkowie. Natychmiast motoambulans został zatrzymany a ratownik po sprawdzeniu co się dzieje rozpoczął medyczne czynności ratunkowe do czasu przybycia zespołu Ratownictwa Medycznego. Na miejscu zatrzymali się również policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji – ogniowo w Nowym Dworze Mazowieckim i pomogli w ustabilizowaniu pracy serca mężczyzny. Pacjent został przekazany z zachowanymi czynnościami życiowymi, przybyłemu na miejsce zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Okazała się, że mężczyzna jadąc motocyklem, źle się poczuł i zjechał do krawędzi jezdni. Po chwili stracił przytomność i doszło do zatrzymania akcji serca. Dzięki natychmiastowej reakcji świadków i rozpoczęciu masażu serca, udało się przywrócić funkcje życiowe.

Pierwszy Ratownik – to system szybkiego reagowania na wypadek zdarzenia zagrażającemu ludzkiemu życiu. Ratownik na motorze jest w stanie przebić się przez korki i szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia rozpoczynając udzielanie pierwszej pomocy, do czasu przybycia pozostałych służb. Na wyposażeniu motoambulansu jest min. defibrylator AED, torba medyczna z tlenem oraz liczne opatrunki.

Motoambulans został zakupiony w poprzednim sezonie przez OSP Ratownictwo Wodne. Naczelnik Nobert Wysocki – emerytowany strażak Państwowej Straży Pożarnej oraz ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, przemierza drogi powiatu w ramach przejazdów technicznych. Dzięki takim objazdom pomógł już kilku osobom.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.