Rowerzysta z 3 promilami

Wczoraj nowodworscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Cyklista został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Policjanci nie stosują taryfy ulgowej dla pijanych kierujących, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze.

23 stycznia 2023 r. o godz. 17:00, policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim podczas patrolu gminy Leoncin zauważyli rowerzystę. Mężczyzna jechał przysłowiowym „wężykiem”. Mundurowi podjęli wobec niej kontrolę drogową. Od 53- latka od razu wyczuli silną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało, że męzczyzna w organizmie ma ponad 3 promile alkoholu. Mundurowi zakazali mu dalszej jazdy oraz nałożyli mandat w kwocie 2500 zł.

Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku taryfikatorem, na rowerzystę mundurowi nałożyli mandat karny w wysokości 2500 zł. Policjanci nie stosują taryfy ulgowej dla nietrzeźwych kierowców, którzy swoim lekkomyślnym zachowaniem mogą sprowadzić zagrożenie w ruchu drogowym.

Policja apeluje o ostrożność i odpowiedzialność na drodze. Podczas zdarzeń drogowych osoby kierujące rowerami nie są chronione tak, jak te kierujące autem. W zderzeniu z rozpędzonym pojazdem nie mają właściwie żadnych szans. Dlatego bardzo ważne jest, aby podczas korzystania z drogi byli dobrze widoczni, trzeźwi i w każdej sytuacji zachowali szczególną ostrożność.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.