Rozbudowa szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim zakończona

Jedna z największych inwestycji w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim właśnie się zakończyła. Do użytku został oddany nowy blok operacyjny. Koszt inwestycji to blisko 13 mln zł, z czego 4 mln zł pochodzi z budżetu województwa mazowieckiego.

Inwestycja polegająca na rozbudowie szpitala została podzielona na trzy części. Pierwsze prace rozpoczęły się jesienią 2020 roku. Wykonano wtedy nadbudowę, w której znajduje się centralna sterylizatornia wraz z wyposażeniem. Z tej części budynku może korzystać nie tylko szpital, ale też inne jednostki wchodzące w skład Nowodworskiego Centrum Medycznego.

W 2022 roku rozpoczął się drugi etap nadbudowy nad SOR-em. Powstał tam nowy blok operacyjny i oddział intensywnej terapii. Przebudowano też oddział położniczy i oddano trzy nowe sale dla chorych. Na strychu i dachu nowo wybudowanych pomieszczeń znalazły się nowoczesne urządzenia wentylacyjno-chłodnicze zapewniające czyste powietrze do sal operacyjnych i centralnej sterylizatorni.

Całkowity koszt inwestycji to 12,8 mln zł. W jej realizacji pomógł samorząd województwa mazowieckiego, przekazując w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” 4 mln zł.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.