Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Rozpoznali kierującego z zakazami

Kilka dni temu nowodworscy policjanci w Zakroczymiu zatrzymali kierującego fiatem 33- latka. Mężczyzna posiadał dwa obowiązujące zakazy prowadzenia pojazdów. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponadto, że wydychanym powietrzu miał 1 promil alkoholu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjant zakroczymskiego posterunku wspólnie z modlińską funkcjonariuszką, patrolując rejon Zakroczymia zauważyli jadącego ul. Koźmińskiego fiata. Policjanci rozpoznali mężczyznę siedzącego za kierowcą stilo. Według posiadanej przez nich wiedzy mieszkaniec zakroczymskiej gminy posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Mundurowi natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu auta do kontroli drogowej. Kierującym okazał się znany dobrze funkcjonariuszom 33- latek z Zakroczymia.

Policyjne sprawdzenie wykazało, że mężczyzna ma aż dwa aktualnie obowiązujące zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydane przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim, obowiązujące do października 2025 r.

Funkcjonariusze podczas interwencji wyczuli też od kierującego woń alkoholu. Mężczyzna został przez nich zbadany alkomatem. Okazało się, że 33- latek w wydychanym powietrzu miał 1 promil alkoholu.

Teraz odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowych zakazów. Zgodnie z kodeksem karnym mieszkańcowi Zakroczymia grozi kara do 5 lat więzienia.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.