Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Zatrzymani na gorącym uczynku

Wczoraj (21.03) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali dwóch mężczyzn – cudzoziemca bez dokumentów tożsamości podejrzanego za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom oraz obywatela Polski za ułatwienie nielegalnego pobytu cudzoziemcowi na terytorium RP poprzez przewiezienie go spod granicy białorusko – polskiej w głąb kraju otrzymując w zamian korzyść majątkową. Obydwaj usłyszeli zarzuty karne, do których się przyznali.

Do zdarzenia z udziałem mężczyzn doszło wczoraj tuż po północy, na jednym z parkingów w miejscowości Sokołów Podlaski (woj. mazowieckie). Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin po otrzymaniu informacji od policjantów z Komendy Powiatowej w Sokołowie Podlaskim o zatrzymaniu do kontroli drogowej pojazdu marki Ford, natychmiast udali się na miejsce, gdzie dokonali sprawdzenia zarówno kierującego samochodem 25-letniego obywatela RP oraz podróżującego z nim cudzoziemca bez dokumentów – podającego się za obywatela Egiptu.

Po przewiezieniu obu mężczyzn do placówki Straży Granicznej w Nowym Dworze Mazowieckim, mundurowi szybko ustalili, że mężczyźni zostali zatrzymani w momencie nielegalnego transportu jednego z nich spod granicy białorusko – polskiej przez Polskę w kierunku Niemiec.

Po czynnościach procesowych obydwaj usłyszeli zarzuty karne – cudzoziemiec o czyn z art. 264 § 2 kk. tj. nielegalne przekroczenie granicy państwowej podstępem we współdziałaniu z innymi osobami, natomiast 25-letni Polak o popełnienie przestępstwa określonego w art. 264a § 1 kk. czyli ułatwienie pobytu cudzoziemcowi na terytorium RP w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu składając w sprawie wyjaśnienia. Podający się za obywatela Egiptu poddał się dobrowolnie karze 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 roku próby oraz obowiązku informowania sądu pisemnie o przebiegu okresu próby raz na 6 miesięcy.

Ponadto komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin wszczął wobec niego z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu a następnie wydał decyzję o zobowiązaniu mężczyzny do powrotu. W powyższej decyzji orzeczono również o zakazie ponownego wjazdu cudzoziemca na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat. Został również skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim II Wydział Karny o umieszczenie Egipcjanina w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Polak po zakończonych czynnościach w sprawie został zwolniony.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.