Ruszają dyżury ratowników na plaży

Na plaży na wysokości targowiska miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim od poniedziałku (24.06) w godzinach 10-18 dyżur pełnić będą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Umowę z Nowodworskim WOPR podpisał Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dyżur potrwa do końca wakacji. W tym roku w związku z niebezpieczeństwem nie będzie kąpieliska przy siedzibie WOPR.

Nowodworskie WOPR jak co roku zabezpieczy kąpiel w miejscu wyznaczonym na plaży za targowiskiem. Nie będzie dyżuru przy siedzibie WOPR, gdzie umieszczono tabliczki o niebezpieczeństwie. W czerwcu tonęły tam dwie osoby, które z wody wyciągnęli świadkowie oraz ratownicy, którzy zauważyli zdarzenia ze swojej siedziby.

Jak poinformował naszą redakcję Jacek Kolanko, prezes nowodworskiego WOPR – dwóch mężczyzn tonęło przy główce na rzece Narwi. Gdy to zobaczyłem, natychmiast pobiegłem na miejsce. Na szczęście mężczyźni nie wymagali pomocy medycznej. Niestety jeden z nich wcześniej spożywał alkohol.

Apelujemy aby nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu a na kąpielisku stosować się do poleceń wydawanych przez ratowników.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.