Pielgrzymują pieszo z Zakroczymia do Nowego Miasta nad Pilicą

W niedzielny poranek (23.06) po porannej Mszy Świętej odprawionej w kapucyńskim klasztorze w Zakroczymiu, na szlak wyruszyła Piesza Pielgrzymka Honoracka. Pielgrzymi idą na wzór bł. Honorata Koźmińskiego, który 9 czerwca 1892 r. około czwartej nad ranem, ojciec Honorat, po odprawieniu Mszy Świętej, wyszedł przez furtkę ogrodu klasztornego w Zakroczymiu i wyruszył w stronę Nowego Miasta.

Ideą Pielgrzymki Honorackiej jest myśl Honorata, z jaką odbywał on swoje piesze podróże – pielgrzymka to rekolekcje i „używanie swobody duchowej”, czyli doświadczenie wolności ducha, jaką daje Jezus Chrystus.

Tegorocznym hasłem pielgrzymki jest „Tajemnica Modlitwy”. Pielgrzymi idąc przez powiat nowodworski odwiedzą Modlin Twierdzę, Kazuń Nowy, Sady i Cybulice Nowe aż do Górek Kampinoskich. Po noclegu pielgrzymi powędrują dalej min. przez Niepokalanów, Radziejowice, Parpotnie i po 5 dniach pielgrzymowania dotrą do Sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego. Łącznie pielgrzymka liczy 130 kilometrów.

Pielgrzymów w Zakroczymiu odprowadził gwardian klasztoru Br. Dawid Napiwodzki OFMCap.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.