Ruszyła Jadłodzielnia. Każdy może skorzystać

W budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Mazowieckim z inicjatywy radnych z klubu Zjednoczeni, powstała lodówka do dzielenia się jedzeniem. Każdy może przynieść produkty których ma za dużo, a nie chce aby się zepsuły. Każdy też może przyjść i zabrać produkty, które spożytkuje. Jadłodzielnia nie jest dla osób biednych czy bezdomnych a dla każdego chętnego do skorzystania z zawartości lodówki. Ideą takiego miejsca nie jest dożywianie potrzebujących a niemarnowanie jedzenia.

– Chciałem rozwiązać za jednym razem 2 problemy. Problem jedzenia zalegającego w domach np. w okresie poświątecznym i problem ludzi, który tego jedzenia potrzebują. Podejrzeliśmy rozwiązanie w sąsiednich samorządach m.in. w Płońsku i Legionowie, stwierdziliśmy, że dobrze będzie skopiować ten pomysł u nas. – mówi Michał Świokło, jeden z inicjatorów powstania Jadłodzielni.

Podobną lodówkę niedawno otwarto również w Legionowie. Mieszkańcy na specjalnej grupie facebookowej informują się wzajemnie o pozostawionych produktach. Inni dziękują za smaczne jedzenie. Do lodówki może podejść każdy. Wystarczy otworzyć i można albo dołożyć produktów albo je zabrać i spożyć.

Jadłodzielnia już działa

Mamy nadzieję, że nowodworska Jadłodzielnia również zostanie przyjęta przez mieszkańców i lokalnie przyczyni się choć trochę do idei dzielenia się jedzeniem.

Z  lodówki można skorzystać w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Partyzantów 7 w Nowym Dworze Mazowieckim

Zobacz również