Skoroszki: Śmiertelny wypadek na DW571. LPR w akcji

W sobotę (23.03) chwilę po 22 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu, wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Skoroszki w gminie Winnica na DW571. Dyspozytor na ratunek wysłał służby z powiatu nowodworskiego i pułtuskiego.

Gdy pierwsze zastępy Straży Pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, zastano samochód osobowy marki Audi, który wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Dwie osoby podróżujące pojazdem znajdowały się w pojeździe, bez zachowanych funkcji życiowych. Strażacy natychmiast przystąpili do wycięcia poszkodowanych z pojazdu i rozpoczęto resuscytację krążeniowo oddechową. Czynności medyczne przejęli ratownicy z zespołów Ratownictwa Medycznego. Niestety lekarz stwierdził zgon młodej około 20 – letniej kobiety. Po reanimacji udało się przywrócić funkcje życiowe u mężczyzny w wieku 41-lat. Aby przyśpieszyć transport do specjalistycznego szpitala, na pomoc wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do jednego z warszawskich szpitali.

Transportowaliśmy mężczyznę z urazami wielonarządowymi, który uległ wypadkowi samochodowemu. Ratownik 12 przetransportował pacjenta do jednego z warszawskich szpitali – informuje Kinga Czerwińska z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Udział w akcji:
531M21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M20 – OSP Nasielsk
W02-86 – ZRM Nasielsk
611M24 – JRG Pułtusk
611M26 – JRG Pułtusk
OSP Winnica
ZRM Pokrzywnica
KP Nasielsk
WRD KPP Pułtusk
Ratownik 12 – Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Warszawa

Zabezpieczenie lądowania Ratownik 12 na lotnisku w Chrcynnie:
531M21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
537M49 – OSP Nuna

PJ
Foto: Pułtusk 24

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.