Nasielsk: LPR po pacjenta z krwawieniem wewnątrzczaszkowym

W sobotę (23.03) po godzinie 11 w Nasielsku, służby ratunkowe zostały wezwane do 25-latka, który wymagał natychmiastowej interwencji medycznej. W mieszkaniu pacjenta interweniował zespół Ratownictwa Medycznego, który o pomoc w transporcie, poprosił Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Mężczyzna 3 tygodnie temu doznał poważnego urazu głowy. W ostatnich dniach zaczął czuć się coraz gorzej a w dniu dzisiejszym zemdlał. Medycy podejrzewali krwawienie wewnątrzczaszkowe. Drogą lotniczą został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali. Strażacy pomogli zarówno w transporcie z mieszkania do karetki oraz w zabezpieczeniu lądowania śmigłowca. Pilot gdy nadleciał nad Nasielsk zadecydował o lądowaniu na boisku szkolnym przy liceum przy ul. Starzyńskiego, gdzie karetka dowiozła pacjenta na spotkanie z podniebną karetką. Po paru minutach pacjent był już w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym szpitala Bródnowskiego.

Udział w akcji:
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M20 – OSP Nasielsk
W02-81 – ZRM Nowy Dwór Mazowiecki
Ratownik 12 – Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Warszawa


Foto: OSP Nasielsk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.