Nowy Dwór Maz: Akcja Wiosenne Porządki

W całej Polsce trwa akcja Wiosenne Porządki partii Wiosna. Nie ominęła również Powiatu Nowodworskiego. Sylwia Buźniak, koordynatorka Okręgu Podwarszawskiego i Piotr Gogacz, koordynator powiatu Nowy Dwór Mazowiecki złożyli w czwartek, 14 marca wniosek o dostęp do informacji publicznej dotyczącej wynagrodzeń w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim. Urząd ma teraz 14 dni na odpowiedź.

Zespół Wiosny kilka dni temu rozpoczął składanie wniosków o ujawnienie wynagrodzeń pracowników wszystkich państwowych instytucji, urzędów, spółek skarbu państwa i spółek miejskich w całej Polsce. Celem akcji jest pokazanie wynagrodzeń osób, otrzymujących pensje z finansów publicznych oraz sprawdzenie, czy nie ma rażących dysproporcji między tzw. „zwykłymi” pracownikami, a pracownikami wyższego szczebla.

Czas sprawdzić, na co wydawane są nasze pieniądze. Czas prześwietlić publiczne instytucje – mówi Sylwia Buźniak, która z Nowego Dworu Mazowieckiego udała się z wnioskami do innych powiatów okalających Warszawę. – Zamierzamy złożyć kilkaset wniosków w całej Polsce.

Oprócz wniosków składanych osobiście trwa także elektroniczna wysyłka zapytań.

Odpowiedzi, które spłyną do partii Wiosna zostaną przeanalizowane i zebrane w raport, który następnie będzie opublikowany. Każdy będzie mógł sprawdzić, jak kształtują się wynagrodzenia w urzędach w jego miejscu zamieszkania. Również sami mieszkańcy mogą włączyć się do akcji – na stronie https://wiosnabiedronia.pl znajduje się wzór wniosku. Wystarczy go wydrukować, wypełnić i wysłać mailem lub złożyć osobiście w wybranej instytucji sfery publicznej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.