Ślubowanie nowych funkcjonariuszy Garnizonu Stołecznego

23 nowych policjantów wypowiedziało dziś słowa roty. Uroczysta zbiórka z okazji ślubowania odbyła się na dziedzińcu wewnętrznym Pałacu Mostowskich. 11 funkcjonariuszy i 12 funkcjonariuszek, rozpoczynających służbę w garnizonie stołecznym, po przeszkoleniu podstawowym zasilą oddział prewencji.

Po złożeniu meldunku wprowadzono poczet sztandarowy, po czym młodzi policjanci, którzy pomyślnie przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego, wypowiedzieli słowa roty za Komendantem Stołecznym insp. Dariuszem Walichnowskim: „… ślubuję służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…) pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom RP, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych (…) strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.

Po złożeniu ślubowania, nowych policjantów uroczyście powitał Komendant Stołeczny insp. Dariusz Walichnowski, który pogratulował decyzji o wstąpieniu w szeregi Policji i podkreślił, jak duża odpowiedzialność na nich spoczywa. Służba jest wielkim zobowiązaniem wobec społeczeństwa, które oczekuje od funkcjonariuszy zapewnienia bezpieczeństwa i wykonywania swoich zadań zgodnie z zasadami etyki zawodowej.

W uroczystości udział wziął także Kapelan Komendy Stołecznej Policji ks. Jacek Kuziel, który podkreślił, że są takie dni, które się pamięta do końca życia, a dla młodych policjantów takim właśnie dniem jest rozpoczęcie służby na rzecz ojczyzny. Niebawem policjanci rozpoczną kilkumiesięczny kurs, podczas którego zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne w służbie. Po ukończeniu szkolenia podstawowego policjanci rozpoczną pracę w stołecznym garnizonie.

Tekst: podkom. Jacek Wiśniewski
Zdjęcia: Marek Szałajski
Film: sierż. sztab. Rafał Markiewicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.