Służby w gotowości do niesienia pomocy na wodzie

Ciepły początek wakacji powoduje, że służby ratunkowe pozostają w pełnej gotowości do niesienia pomocy osobom przebywającym nad rzekami. Od poniedziałku 24 czerwca na plaży miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim, trwa dyżur ratowników na kąpielisku. W 6 jednostkach OSP na terenie powiatu, przygotowany jest sprzęt do pracy na wodzie.

Codziennie do końca wakacji w godzinach 10-18 na plaży miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim, ratownicy wodni Nowodworskiego WOPR nadzorują kąpielisko na rzece Narwi. Patrol miejsc nad rzekami Wisłą, Narwią i Wkrą prowadzą strażacy z OSP Ratownictwo Wodne. Zarówno w Państwowej Straży Pożarnej jak i 6 jednostkach OSP na terenie powiatu nowodworskiego przygotowany jest sprzęt do niesienia pomocy. Tylko w ostatnim czasie z rzeki Narwi wyłowiono dwa ciała. Jedną osobę wyłowiono w miejscowości Sikory na terenie gminy Wieliszew. Kilka dni temu kolejna osoba wyłowiona została z rzeki na wysokości jednostki OSP Ratownictwo Wodne.

Strażacy z OSP Ratownictwo Wodne na terenie swojej siedziby w Modlinie Twierdzy, prowadzą dyżur ratownictwa wodnego. 3 strażaków z uprawnieniami ratownika wodnego w godzinach 8 – 20 pełni dyżur stacjonarny. W godzinach nocnych dyżur odbywa się w warunkach domowych.

Na terenie powiatu nowodworskiego według danych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, przeszkolonych do ratownictwa wodnego w strukturach jednostek OSP jest 33 druhów. 24 druhów zrzeszonych jest w OSP Ratownictwo Wodne, 6 druhów należy do OSP Cieksyn. Po jednym druhu należy do OSP Zakroczym, OSP Czosnów i OSP Nasielsk. W jednostkach OSP utrzymane jest 12 jednostek pływających. Co stanowi istotne wsparcie dla Państwowej Straży Pożarnej.

OSP Ratownictwo Wodne posiada 2 łodzie ratownicze, 2 skutery wodne, poduszkowiec oraz ponton. OSP w Cieksynie posiada Łódź śrubową z 1982 roku. W OSP Nowy Dwór Mazowiecki na stanie jest łódź śrubowa płaskodenna Marine 1648J z 2011 roku. OSP Wilków Polski posiada łódź śrubową płaskodenną z 2011 roku. OSP Zakroczym również posiada łódź śrubową 3JON 1648 z 2012 roku. W OSP Czosnów gotowa do użycia pozostaje Łódź śrubowa ŁD10.

24 godziny na dobę w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim czuwają zawodowi strażacy, którzy do dyspozycji mają łodź oraz specjalistyczne ubranie do pracy w wodzie.

Bezpieczeństwo nad wodą

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.