Sowia Wola: Pożar mleczarni i poszukiwania pracownika

W piątek (1.02) chwilę przed godziną 22 do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie kotłowni na terenie mleczarni w Sowiej Woli Folwarcznej. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy ratowniczo – gaśnicze oraz cysternę z 18-tonami wody.

Po przybyciu pierwszych zastępów Straży Pożarnej zastano rozwinięty pożar kotłowni w mleczarni. Natychmiast zbudowano linie gaśnicze i podano prądy wody w natarciu, wprowadzając do środka hali roty ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych. Spaleniu uległo pomieszczenie kotłowni wraz z pojemnikiem olejowym. Akcja gaśnicza trwała ponad 3 godziny.

foto: OSP Czosnów

Poszukiwania pracownika

W trakcie pożaru oddalił się z miejsca pracownik odpowiedzialny za pomieszczenie kotłowni. W sobotę poszukiwania prowadziła Policja. W niedzielę zapadła decyzja o użyciu do poszukiwań zastępów Straży Pożarnej. Do działań zadysponowano lokalne jednostki OSP w tym druhów z OSP Ratownictwo Wodne z quadem ułatwiającym przeczesywanie terenów leśnych. Niestety nie udało się odnaleźć poszukiwanego Krzysztofa Kapeli.

Foto: OSP Ratownictwo Wodne

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.