Stare Pieścirogi: 10-lat harcerstwa

W miniony weekend (26-28 lutego) w Zespole Szkół w Pieścirogach Starych odbył się biwak harcerski hufca Nowy Dwór Mazowiecki, związany z 10-tą rocznicą istnienia środowiska harcerskiego na ziemi nasielskiej.

Organizatorem był 3 Szczep Drużyn Harcerskich i Gromach Zuchowych im. Bratnich Ognisk. Bazą obozu był budynek Zespołu Szkół nr 2 w Starych Pieścirogach gm. Nasielsk.

W piątkowy wieczór nastąpiło zakwaterowanie przybyłych harcerzy i zuchów. Po apelu odbyło harcerskie świecowisko czyli tradycyjne spotkanie harcerzy przy śpiewie, muzyce i zabawie w specjalnym kręgu.”Świecowisko” objęte jest ogromnym kultem, a znajdujące się na nim świece, jeszcze większym niż samo „Świecowisko”.

W sobotę po śniadaniu i porannym apelu całego hufca, rozpoczęła się gra terenowa, która miała również nawiązywać do Dnia Myśli Braterskiej, czyli wielkiego harcerskiego święta. Po obiedzie odbył się koncert zespołu „Wszyscy Byliśmy Harcerzami”. Muzycy porwali do tańca najmłodszych zuchów jak i starszych wędrowników a także kadrę hufca.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Pamiątkowa wspólna fotografia

Po wspólnym przygotowaniu kolacji, zuchy i harcerze udali się wraz ze sztandarem hufca do kościoła, gdzie odprawiona została specjalna msza święta.

W części oficjalnej uroczystości 10-lecia udział wzięli zaproszeni przez harcerzy goście. Na spotkanie przybyła starosta nowodworski Magdalena Biernacka oraz sekretarz gminy Nasielsk Marek Maluchnik. Obecni byli dyrektor szkoły, prekursorzy harcerstwa na ziemi nasielskiej oraz rodzice harcerzy i zuchów. W harcerskim klimacie phm Daniel Nowak HR poprowadził część oficjalną obchodów. Komendant obozu podziękował wszystkim zebranym za minione 10 lat oraz pomoc i wsparcie jakie otrzymał. Dekada to mało i dużo… Na pewno w Starych Pieścirogach udało się stworzyć szczep do którego należą zarówno zuchy, harcerze jak i wędrownicy.

Część oficjalna zakończyła się poczęstunkiem chwilę po godzinie 21. Kolejną noc zuchy, druhny i druhowie spędzili na biwaku. W niedzielę po śniadaniu, wszyscy wysprzątali szkołę i po apelu podsumowującym rozjechali się do domów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Foto: Marek Karpowicz 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.