Statystyka wyjazdów Straży Pożarnej w 2021 roku

Nowodworscy strażacy podsumowali wyjazdy w 2021 roku. Jednostki PSP i OSP na terenie powiatu nowodworskiego i w rejonie chronionym interweniowały 1674 razy. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło miejscowych zagrożeń i 1261 razy strażacy wyjeżdżali do tego rodzaju zdarzeń. 290 razy alarm oznaczał pożar a 123 razy straż pożarna przyjechała do alarmu fałszywego, w większości z systemu przeciwpożarowego budynków.

Dużym wsparciem dla strażaków zarówno Państwowej Straży Pożarnej jak i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych byli wojskowi strażacy z Pomiechówka. Żołnierze do akcji wyjeżdżali 74 razy w tym 25 razy do pożarów, 47 razy do miejscowych zagrożeń i 2 razy do alarmów fałszywych. Dużo pracy mieli również strażacy z Lotniskowej Służby Ratowniczo Gaśniczej lotniska Warszawa – Modlin. Lotniskowi druhowie raz wyjeżdżali do pożaru a 304 razy usuwali miejscowe zagrożenia na terenie Portu Lotniczego. 26 razy podjęli działania do zgłoszeń, które ostatecznie uznano jako alarmy fałszywe. Łącznie na lotnisku Warszawa – Modlin Straż Pożarna podjęła 331 interwencji.

Poniżej zestawienie wyjazdów jednostek OSP z powiatu nowodworskiego. Dane pochodzą z Systemu Wspomagania Dowodzenia PSP. Dane uwzględniają wyjazdy do pożarów, miejscowych zagrożeń i alarmów fałszywych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.