Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Nowodworscy policjanci wydziału ruchu drogowego spotykają się na drodze z różnymi wykroczeniami kierowców. W tym tygodniu zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość, stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Stracili prawa jazdy, a policjanci nałożyli na nich mandaty w wysokości 2.500 zł oraz 10 pkt. karnych.

Funkcjonariusze nowodworskiej drogówki niejednokrotnie mają do czynienia z kierującymi, którym zdarza się zbyt mocno wcisnąć pedał gazu. Nie stosują taryfy ulgowej dla piratów drogowych, ponieważ w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

W poniedziałek o godz. 21:30 na DK 62 w Stanisławowie gm. Pomiechówek, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej poruszające się z dużą prędkością audi. Jak wskazał użyty do pomiaru laserowy miernik prędkości, 20- latek z gminy Nasielsk na obszarze zabudowanym jechał z prędkością aż 128 km/h, czyli o 78 km/h więcej niż pozwalają obowiązujące przepisy. W związku z popełnionym przez kierującego wykroczeniem, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny w wysokości 2500 zł, a do konta dopisali 10 pkt. karnych.

Dzień później na DW 571 w Starych Pieścirogach gm. Nasielsk, funkcjonariusze nowodworskiego ruchu drogowego podjęli interwencję wobec kolejnego pirata drogowego. Tym razem, siedzący za kierownicą iveco 26- latek z gminy Pomiechówek, na obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził aż 132 km/h, przekraczając dozwolona prędkość o 82 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz ukarali mandatem w kwocie 2500 zł i 10 pkt. karnymi.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu! Brawurę na drodze można przepłacić zdrowiem i życiem. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami – bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.