Szczęśliwe zakończenie poszukiwań zaginionego 39-latka

W środę (17.08) po południu do dyżurnego nowodworskiej Komendy Powiatowej Policji, zgłosiła się rodzina 39-letniego mieszkańca Modlina Twierdzy i poinformowała o jego zaginięciu. Ponieważ stan zdrowia zaginionego wskazywał, że może grozić mu niebezpieczeństwo, natychmiast w komendzie ogłoszono alarm. Wszystkie patrole otrzymały wizerunek i dane zaginionego. O pomoc w poszukiwaniach zwrócono się również do Straży Pożarnej.

Policjanci do poszukiwań użyli służbowego psa tropiącego. Po włączeniu do działań strażaków z OSP Ratownictwo Wodne gdzie znajduje się Grupa Poszukiwawczo Ratowniczo do poszukiwań dołączyły kolejne trzy psy poszukiwawczo ratownicze. Do Nowego Dworu Mazowieckiego przyjechały dwie drużyny z Oddziałów Prewencji Policji z Piaseczna. Strażacy na quadach oraz motoambulansie, dojechali w ciężko dostępne miejsca Twierdzy Modlin. Nad rejonem poszukiwań przyleciał policyjny śmigłowiec, który sprawdzał teren z powietrza. Policyjny pies poprowadził służby w rejon cmentarza fortecznego i tam ślad się urwał. Dalej poszukiwania prowadzono w kierunku rzeki Wisły. To właśnie nad rzeką strażacki pies odnalazł zaginionego. Mężczyzna od razu został napojony wodą i przetransportowany quadem do siedziby OSP Ratownictwo Wodne, gdzie oczekiwał już zespół Ratownictwa Medycznego. Po wstępnych badaniach mężczyzna został przewieziony przez funkcjonariuszy policji do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę rodzinie.

Dzięki współpracy służb i szybkiemu zaangażowaniu odpowiednich sił i środków udało się szybko odnaleźć zaginionego.

W działaniach udział brały:
Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim
Komenda Główna Policji
OSP Ratownictwo Wodne
Grupa Poszukiwawczo Ratownicza OSP Ratownictwo Wodne
OSP Nowy Dwór Mazowiecki
ZRM Nowy Dwór Mazowiecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.