Trzy zatrzymane prawa jazdy na DK62

W weekend policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 3 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Nadmierna prędkość nadal jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci apelują do kierowców o odpowiedzialność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze nowodworskiej drogówki 27 sierpnia 2021 r. przed południem, na drodze nr 62 w Starym Orzechowie podjęli interwencję wobec 24-latka z Ciechanowa. Kierowca kia w terenie zbudowanym ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość, poruszając się z prędkością 102 km/h. Stracił prawo jazdy. Został na niego również nałożony mandat karny w wysokości 400 zł i 10 pkt.

Tego samego dnia, również na drodze nr 62 w Emolinku policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 43-latka z Warszawy. Użyte do pomiaru prędkości urządzenie wskazało, że kierowca mercedesa przekroczył w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość aż o 64 km/h. Mundurowi ukarali go mandatem karnym w kwocie 400 zł oraz zatrzymali prawo jazdy.

W niedzielny poranek, kolejny kierowca na najbliższe 3 miesiące pożegnał się z prawem jazdy. 37- latek z powiatu płońskiego, na drodze nr 62 w gminie Pomiechówek, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził toyotą z prędkością aż 107 km/h. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego nałożyli na niego mandat 400 zł, a do konta dopisali 10 pkt. karnych.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o odpowiedzialność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

asp. sztab. Joanna Wielocha