Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pozycie małżeńskie

Medal jest symbolicznym wyrazem uznania, jakie żywią władze RP i władze samorządowe gminy Pomiechówek dla życia rodzinnego – tymi słowami rozpoczęliśmy uroczystość wręczenia czternastu parom z terenu gminy medali za długoletnie pożycie małżeńskie (Prezydent nadaje to odznaczenie parom małżeńskim, które przeżyły razem w jednym i trwałym związku co najmniej 50 lat).

Szanownych jubilatów na uroczystości powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Justyna Oczak-Gajewska, wyrażając uznanie dla wytrwałości podczas wspólnie przeżytych lat. O muzyczną oprawę zadbał niezastąpiony zespół seniorów DESA działający przy Gminnym Ośrodku Kultury. Następnie gratulacje i życzenia dla zebranych przekazał wójt Dariusz Bielecki, rozpoczynając ceremonię wręczenia medali. Tego popołudnia pytaliśmy o receptę na tak długie udane wspólne życie. Usłyszeliśmy – wyrozumiałość, kompromis, szacunek, ale kluczem są podobno także muzyka, taniec i śpiew.

Gratulujemy tegorocznym jubilatom i życzymy kolejnych wspólnie spędzonych lat w zdrowiu i pomyślności!

W tym roku medale otrzymali:
-Belka Teresa i Stanisław
-Błaszczak Janina i Marek
-Burz Józefa i Mieczysław
-Konopka Jolanta i Leszek
-Kowalscy Teresa i Ryszard
-Makowscy Urszula i Janusz
-Mantaj Bogusława i Stanisław
-Oleksiak Grażyna i Mateusz
-Owoccy Jadwiga i Eugeniusz
-Sękowscy Henryka i Mieczysław
-Siwek Barbara i Kazimierz
-Wołoszyn Barbara i Tadeusz
-Zawadewicz – Zamęcka Bożenna i Zamęcki Stanisław
-Żuk Jolanta i Henryk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.