Uroczystości w Popowie

Dzień 1 marca to tradycyjnie obchodzony w naszym kraju z coraz większym honorem Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, kiedy to czcimy pamięć Niezłomnych – Niepokonanych Żołnierzy podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego po II wojnie światowej. Wpisując się w to ogólnonarodowe upamiętnienie niezmiennie obchodzimy owe święto również w Gminie Nasielsk, mając na względzie pamięć o naszych bohaterach – żołnierzach Narodowego Zjednoczenia Wojskowego z samodzielnego patrolu należącego do oddziału ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”: ppor. Władysławie Grudzińskim ps. „Pilot” – dowódcy patrolu, ppor. Kazimierzu Chrzanowskim ps. „Wilk” i „Ketling”, ppor. Czesławie Wilskim ps. „Brzoza” i „Zryw” oraz ppor. Hieronimie Żbikowskim ps. „Gwiazda” i „Twardowski”, którzy polegli w dniu 23 czerwca 1950 roku w Popowie Borowym w nierównej walce z żołnierzami i funkcjonariuszami komunistycznego aparatu terroru.

W bieżącym roku uczcimy naszych Bohaterów w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w niedzielę 25 lutego. W tym dniu o godz. 10.45 pod krzyżem w Popowie Borowym odbędzie się krótka uroczystość, podczas której pomodlimy się i złożymy kwiaty w imieniu całej społeczności lokalnej Gminy Nasielsk. Drugim punktem uroczystości będzie msza św., która zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Nunie w intencji naszych Żołnierzy Niezłomnych – Bohaterów z Popowa Borowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości.

Wydział Organizacji i Promocji
UM Nasielsk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.