Urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu od Samorządu Województwa Mazowieckiego

Samorząd województwa mazowieckiego przekazał 1 mln zł na zakup sprzętu dla Komendy Stołecznej Policji i podległych jej jednostek. Są to 4 urządzenia do badania zawartości narkotyków w ślinie wraz z zestawem minimum 60 kaset do każdego urządzenia, które ułatwią pracę policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Nowodworska Komenda Powiatowa Policji otrzymała stacjonarne urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

35 stacjonarnych urządzeń do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu otrzymali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Komend Rejonowych Policji Warszawa I-VII, Komend Powiatowych Policji w: Grodzisku Mazowieckim, Legionowie, Mińsku Mazowieckim, Otwocku, Nowym Dworze Mazowieckim, Piasecznie, Wołominie oraz Pruszkowie, a także Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach i Komisariatu Kolejowego w Warszawie.

Dzięki dofinansowaniu zostały też zakupione urządzenia do badań genetycznych – aparat do izolacji DNA z próbek kryminalistycznych, suszarko-sterylizator laboratoryjny oraz 2 termomiksery, które trafią do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.