VII Wigilia Środowiskowa

Święta Bożego Narodzenia budzą w nas najlepsze uczucia. Smutek ustępuje radości, nienawiść przeradza się w przebaczenie, a samotność zamienia się w bliskość.

Magia najpiękniejszych polskich świąt udziela się wszystkim. 


Swoją tradycję mają również spotkania wigilijne organizowane dla różnych środowisk. Już po raz siódmy Wójt Gminy Czosnów zaprosił przedstawicieli organizacji pozarządowych, władz gminnych, powiatowych, wojewódzkich i rządowych, przedstawicieli wojska, policji, straży pożarnych, instytucji, lokalnych firm, radnych oraz  sołtysów do wspólnego połamania się opłatkiem i złożenia życzeń.

Tegoroczna Wigilia środowiskowa odbyła się 16 XII w ZSP w Łomnie. O godzinie 17.30 po powitaniu gości uczniowie i absolwenci szkoły przenieśli zebranych w klimat świąt XIX-wiecznej Anglii. Spektakl teatralny oparty na powieści Dickensa „Opowieść wigilijna” ukazał niezwykłą przemianę, jaka zachodzi w duszy i sercu człowieka pod wpływem Świąt Bożego Narodzenia.

Kolędy w mistrzowskim wykonaniu Katarzyny Dąbrowskiej przy akompaniamencie Karola Dąbrowskiego przypomniały znane z dzieciństwa melodie, kojarzące się z pachnącą choinką i opłatkiem. Świąteczne życzenia złożone przez Wójta Gminy – Antoniego Kręźlewicza i wyjątkowego gościa – Waldemara Pawlaka, byłego premiera RP wprowadziły w Bożonarodzeniową atmosferę. Słowa p. Pawlaka skierowane były również do władz samorządowych i Mieszkańców Gminy Czosnów. Podkreślił, że mądre zarządzanie i dynamiczny rozwój gminy wyróżnia ją i stawia na europejskim poziomie.  

 
Fragment Ewangelii opisujący Narodzenie Jezusa Chrystusa odczytał ks. kanonik Krzysztof Kłosiewicz, a ks. prof. dr hab. Józef Mandziuk podzielił się swoimi refleksjami na temat Narodzenia Pańskiego i przedstawienia teatralnego. Złożył pełne ciepła i serdeczności życzenia oraz poświęcił opłatki.

Życzenia i dzielenie się opłatkiem wprowadziło zebranych w prawdziwie świąteczny nastrój. Klub Przyjaciół Czosnowa zaprosił do wspólnego śpiewania kolęd, po którym nastąpiła wieczerza wigilijna.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.