W 64 batalionie WOT w Pomiechówku zniknęła broń

Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie zaginięcia broni z 64 Batalionu Lekkiej Piechoty 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Pomiechówku.

Jak ustaliła nasza redakcja brak broni stwierdzono podczas kontroli przeprowadzonej w jednostce.  6 Mazowiecka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej potwierdza zdarzenie związane z zagubieniem broni służbowej ale nie komentuje sprawy.  – Potwierdzamy, że w 64. blp 6MBOT doszło do zagubienia jednej sztuki broni VIS 100, jednak z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej nie udziela szczegółowych informacji dotyczących zaistniałej sytuacji. – przekazał porucznik Dominik Pijarski rzecznik prasowy 6 MBOT.

 – Żandarmeria Wojskowa z uwagi na powagę sprawy i dobro śledztwa nie udziela jakichkolwiek informacji na tym etapie – poinformował pułkownik Hubert Iwoła, komendant Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojkowej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.