Wezwała policję, a w domu miała narkotyki

Policjanci z Modlina zatrzymali 35-letnią kobietę, która zgłosiła interwencję w miejscu swojego zamieszkania. Funkcjonariusze ujawnili w jej domu amfetaminę, mefedron i marihuanę. Kobieta została zatrzymana. Usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

7 grudnia 2023 r. o godz. 19:00 do oficera dyżurnego wpłynęła informacja, że mieszkanka Nowego Dworu Mazowieckiego pilnie potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Modlinie natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu najpierw wspólnie z załogą pogotowia udzielili pomocy 35- latce, a następnie zajęli się sprawą ujawnionych w kuchni zawiniątek.

Podczas czynności uwagę mundurowych zwróciły ułożone na blacie kuchennym torebki foliowe z zawartością przeźroczystych kryształków, białego proszku oraz suszu roślinnego, a także stojąca obok waga jubilerska. Badanie narkotestem zabezpieczonych substancji wykazało, że jest to amfetamina, mefedron i marihuana o łącznej wadze 70 gramów. Mundurowi zatrzymali kobietę i przewieźli ją do nowodworskiej komendy.

Kiedy kobieta wytrzeźwiała, nowodworscy policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego przedstawili 35- latce zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Nowodworska Prokuratura wnioskowała o tymczasowe aresztowanie 35- latki. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowiecki wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Zgodnie z art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.