Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Wodni strażacy z Modlina Twierdzy odebrali karetkę

Druhowie z OSP Ratownictwo Wodne na terenie oddziału techniczno-administracyjnego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego „Meditrans” w Warszawie w czwartek (28.03) odebrali przekazaną przez Zarząd Województwa Mazowieckiego karetkę, wycofaną z systemu Państowowego Ratownictwa Medycznego.

W ambulansie zostały wykonane niezbędne naprawy mechaniczne i blacharsko-lakiernicze. W pakiecie druhowie ochotnicy otrzymali także środki ochrony indywidualnej: kombinezony ochronne, maseczki FP2 i jednorazowe chirurgiczne, ochraniacze na buty oraz przyłbice. Jednym z inicjatorów szeroko zakrojonej akcji polegającej na wspieraniu strażaków ochotników m.in. poprzez przekazywanie im wycofywanego z systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne jest dr n. o zdr. Karol Bielski, dyrektor Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego „Meditrans” w Warszawie. Przekazanie ambulansów było możliwe dzięki dofinansowaniu warszawskiego pogotowia w nowe ambulanse przez samorząd województwa mazowieckiego.

W przekazaniu pojazdu wziął udział poseł na Sejm RP Piotr Kandyba, który zabiegał o przekazanie do Nowego Dworu Mazowieckiego karetki. Za swoje zaangażowanie został wyróżniony tytułem Przyjaciel OSP RW. Taki sam tytuł otrzymał dyrektor Meditransu Karol Bielski.

Po doposażeniu w niezbędny sprzęt oraz przydzieleniu numerów operacyjnych, karetka jako samochód lekki ratownictwa medycznego zostanie wprowadzona do podziału i wykorzystywana do działań ewakuacyjnych oraz transportowych.

– Bardzo się cieszę, że jednostka z Modlina Twierdzy otrzymała karetkę z Meditransu. Widzę jak bardzo dużo druhowie pracują w swoim rejonie, nie tylko na lądzie ale i na wodzie i jak ogromną wartością dla ratownaia zdrowia i życia mieszkańców będzie miała ta karetka. Serdecznie pozdrawiam druhów z Modlina Twierdzy – mówi naszej redakcji poseł na sejm Piotr Kandyba.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.