Województwo dofinansuje remonty dróg

Ruszają dofinansowania z działania „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. W sumie na całym Mazowszu łączne dofinansowanie w wysokości blisko 174 mln zł otrzyma 120 gmin i powiatów. Powstanie za to ponad 240 inwestycji na drogach lokalnych.

Prawie ośmiuset chętnych

W ramach naboru prowadzonego przez urząd marszałkowski zgłoszono 792 wnioski na łączne dofinansowanie przekraczające 567 mln zł. Szansę na wsparcie miały inwestycje prowadzone przez gminy i powiaty na drogach lokalnych prowadzących do obiektów użyteczności publicznej lub łączących się z drogami o wyższej kategorii. Łączna pomoc finansowa dla jednego beneficjenta nie mogła przekraczać 3 mln zł.

Drogi lokalne, zwłaszcza na wsiach i małych miasteczkach ciągle wymagają dużych nakładów finansowych. Do niedawna gminy mogły uzyskać wsparcie w tym zakresie z funduszy unijnych w ramach RPO WM. W nowej agendzie pomoc taką mogą otrzymać jedynie drogi wpisane do sieci TEN-T. Szansą dla samorządów lokalnych okazały się więc środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zainteresowanie dofinansowaniem było bardzo duże – podkreślił marszałek Adam Struzik. – Cieszę się, że możemy pomóc lokalnym samorządom w realizacji tak ważnych dla wszystkich mieszkańców inwestycji.

Subregion okołowarszawski

W subregionie okołowarszawskim dofinansowanie w wysokości blisko 40 mln zł otrzyma 27 samorządów lokalnych, które zrealizują 57 inwestycji, polegających na budowie lub modernizacji dróg lokalnych. To dobra wiadomość przede wszystkich dla mieszkańców tych miejscowości, którym znacznie poprawi się jakość podróżowania. Inwestycje zrealizowane będą w powiatach: garwolińskim, mińskim, nowodworskim, pułtuskim, wołomińskim, wyszkowskim i żyrardowskim.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.